Спеції – незамінні помічники на кухні. За допомогою ароматних і не дуже добавок можна приготувати вишукану страву із найпростіших продуктів. У кожного є улюблені прянощі. Але якщо говорити загалом, то є базовий набір спецій, який бажано мати кожному домашньому чи професійному кухарю.
Зіра
Ще ця спеція відома під назвами кумін та карви. Без зіри неможливо приготувати справжній плов та безліч інших страв. Її додають у перші та основні страви, соуси, випічку, поєднують із кисломолочними продуктами. Щоб смак страви не розчарував, важливо купувати якісні прянощі, найзручніший варіант - банку спецій в інтернет-магазині Maudau. Порада від шеф-кухаря: щоб аромат куміну розкрився якомога яскравіше, рекомендується кілька секунд обсмажувати його на рафінованій олії.
Сіль
Справді незамінний компонент усіх страв, адже його додають навіть у десерти та випічку. Сіль - це не лише база серед усіх спецій, але консервант та природний підсилювач смаку. Є певні правила використання солі, дотримуючись яких можна зробити звичні страви ще смачнішою:
- морепродукти краще підсолювати за 10-15 хвилин до приготування, це зробить смак готового продукту більш насиченим;
- в м'ясні та овочеві бульйони сіль рекомендується додавати в кінці приготування, так як рідина випаровуватиметься і розрахувати потрібну кількість цього інгредієнта спочатку дуже складно;
- овочеві салати потрібно солити безпосередньо перед подачею, щоб уникнути утворення великої кількості соку;
- м'ясні стейки професійні кухарі радять солити вже після термічної обробки безпосередньо в процесі подачі.
Гвоздика
Ароматну і трохи пекучу гвоздику додають до маринадів, м'ясних страв, випічки, гарячих напоїв, страв з рису і так далі. Найкраще ця пряність поєднується з кардамоном і корицею. Професійні кухарі користуються однією хитрістю: в десерти та випічку додають саме бутони гвоздики, а основні страви — черешки.
Кмин
Прянощі з того ж сімейства, що і зіра. Тому не досвідчені кулінари можуть плутати ці дві спеції. Кмин має трохи іншу форму зернят і яскравіший аромат, який чути навіть через щільну упаковку. Найчастіше використовується при випіканні хліба, приготуванні плову, супів, м'ясних та овочевих страв.
Кориця
Ця ніжна пряність асоціюється зі смачним пирогом з яблуками, ароматним чаєм та булочками. Краще використовувати не порошок, а корицю в паличках — щоб не переборщити зі спецією в готовому блюді. Найкраще поєднувати з кардамоном та коріандром. Відмінний вибір прянощів представлений у онлайн-маркеті Maudau.
Куркума
Незамінний інгредієнт традиційної індійської кухні, який знайшов своє застосування й інших кулінарних культурах. Надає страві апетитного жовтого відтінку і пряної гостроти.
Мускатний горіх
Тертий горіх з приємним ароматом додають у випічку, соуси (популярний Бешамель), страви з овочів, бульйони та різотто.