Фасадні термопанелі можуть бути двошаровими або тришаровими. Основою кожного з варіантів є теплоізоляційний шар. Зовнішній шар представлений клінкерною або керамічною плиткою. Можна підібрати варіанти, де застосовується штучний чи натуральний камінь, а також керамограніт.
Деякі фасадні термопанелі мають додатковий твердий шар. Він створюється з ОСП, скломагнієвого листа або інших листових матеріалів. Завдяки цьому матеріал відрізняється стійкістю до деформацій та корозійних процесів.
Для зручності монтажу можна вибрати рядові, кутові, цокольні варіанти. Якщо потрібно встановити панелі для вікон або дверей, то краще використовувати такий вид, як додаткові термопанелі.
Плюси матеріалу
Позитивні та негативні сторони будівельних та оздоблювальних матеріалів обов’язково потрібно враховувати. Плюси фасадних термопанелей:
- Покращує теплову ізоляцію приміщення.
- Дозволяє зменшити фінансові витрати на опалення.
- Зберігає тепло усередині приміщення.
- Забезпечує оптимальний мікроклімат у будь-яку пору року.
- Є довговічним.
- Виготовляється із високотехнологічних матеріалів.
- Фасадне оздоблення стійке до впливу вологи та ультрафіолету.
- Тривалий час зберігається колір та зовнішній вигляд.
- Стійкість до нагрівання та займання.
- Безпека для довкілля.
- Легкість у встановленні. Монтаж плитки не займає багато часу.
- Можна скоротити терміни будівництва або ремонту.
- Стійкість до механічного ушкодження.
- Різноманітність кольорів та текстур.
Невелика вага – ще один важливий плюс. Це дозволяє використовувати панелі для облицювання будинків, які несуть конструкції або фундамент яких не розраховані на високе навантаження.
Мінуси матеріалу
Потрібно брати до уваги й мінуси матеріалу:
- Висока вартість фасадних термопанелей.
- Відсутність паропроникності (якщо елемент виготовлений на основі ПКС). Такі панелі можуть створювати бар’єр для виходу конденсату. В результаті можна зіткнутися з такими проблемами, як утворення вогкості в приміщенні, цвілі, грибка.
- Труднощі в ремонті, оскільки окремі елементи важко замінити.
- При виборі обробки необхідно враховувати всі її переваги та недоліки.
Перед початком монтажних робіт потрібно знати та враховувати деякі моменти. Фасадні термопанелі слід кріпити на лати за наявності перепадів і нерівностей на стінах. Якщо вирівнювання не потрібне, монтаж здійснюється безпосередньо на стіну. Для роботи потрібні панелі із запасом 10-15%. Потрібно закласти таку кількість на обріз.