Ми пропонуємо реставрацію дерев'яних меблів будь-якої складності: від виробів з натурального дерева та шпонованих моделей до меблів з художнім різьбленням та м'якими меблями. Ми гарантуємо високу якість роботи.
Реставрація антикварних меблів в Україні
Антикварні меблі зберігає в собі спогади про минулі покоління та їх епохи, і багато хто хоче зберегти цю унікальність для майбутніх поколінь. Ми займаємося відновленням як цілих гарнітурів, так і окремих предметів, таких як столи, стільці, комоди та шафи, повертаючи їм колишній вигляд. Також ми можемо відновити різьблення та повернути натуральний колір або лакове покриття цінним предметам.
Що включає реставрація антикварних меблів?
Старовинні меблі схильні не тільки до природного зносу. Вона може страждати від дії їжі, піддаватися нагріванню від сонячних променів, а також постраждати від підвищеної вологості, неакуратного зберігання або частих переїздів. Процес реставрації включає очищення поверхні і фурнітури від старих забруднень, підклеювання відсталих частин і закріплення елементів за допомогою цвяхів.
Складний процес відновлення включає такі дії, як петтенкоферування деревини, заміна оббивки і наповнювача, а також оновлення різьблених елементів. Ці операції вимагають високої кваліфікації та глибоких знань у галузі столярної та токарної справи, різьблення, мозаїчних технологій (наприклад, маркетрі), гравіювання та розпису.
Етапи роботи майстрів-реставраторів при реставрації антикварних меблів:
Проведення ретельної оцінки стану предметів, що підлягають відновленню для складання плану необхідних операцій.
- Розбирає меблі на складові елементи.
- Видалення захисного покриття.
- Очищення від забруднень та плям.
- Циклевання та закладення глибоких механічних пошкоджень з використанням «рідкого» дерева та спеціального воску.
- Заміна чи відновлення шпону.
- Грунтування, фарбування, лакування та восковування поверхонь.
- Робота із декоративними елементами.
- Зміцнення з'єднань окремих елементів.
- Складання всіх компонентів конструкції.
Чому варто довіряти лише професіоналам?
Самостійні майстри часто мають лише теоретичні знання і недостатній практичний досвід. Спроби реставрації антикварних меблів самотужки можуть призвести до небажаних наслідків. Більшість робіт потребує ручного виконання, і незнання технологій може суттєво знизити якість підсумкового результату. Спрощення процесів, використання дешевих замінників оригінальних матеріалів, помилки в оббивці або наповнювачі м'яких меблів, а також невдалий вибір ніжок та спинок можуть викликати невдоволення клієнтів. Через війну вироби може бути безнадійно зіпсовані.
Справжній професіонал-червонодеревик завжди працює так, щоб уникнути непоправних помилок. Йому не потрібно пояснювати відмінності у властивостях деревини різних порід, нагадувати про тонкощі технологій чи контролювати процес реставрації. Завдяки його знанням та вмілому підходу старовинні предмети меблів будуть відновлені належним чином.
Звертайтеся до професійних компаній, щоб повернути раритетні меблі «друге життя».