Невеликі за площею кімнати - бич квартир будівель 60-80 рр. минулого століття. Відразу обмовимося, що під маленькими параметрами мається на увазі спальня на 12-14 м ². На цій площі часто необхідно розмістити двомісне ліжко, системи зберігання, іноді туалетний столик і навіть робоче місце. Як усе це зробити грамотно, розповімо у статті.

Плануйте заздалегідь

Насамперед необхідно розробити дизайн кімнати. Продумайте точки живлення, розташування світильників, розетки для інших електроприладів, включаючи фен та ноутбук. Якщо плануєте виконувати ремонтні роботи самостійно і знаєтеся на цьому, то для формування каналів під проводку використовуйте хороший інструмент. Наприклад, високотехнологічні перфоратори Intertool добре справляються з цим завданням.

Місце для ліжка

Саме вона займає більшу частину маленької спальні. Тому можна використовувати цю площу для зберігання різних речей. З цією метою обирайте:

  1. Ліжко із підйомним механізмом. В результаті отримуєте короб 2 х 2 м, в який можна скласти несезонні речі, теплі ковдри, домашній текстиль та інші великогабаритні вироби.
  2. Ліжко з подіумом. У нього можна вбудувати висувні ящики, якщо дозволяє місце. У ящиках можна зберігати різні речі.
  3. Встановіть диван замість ліжка. Вибравши модель-книжку, ви значно скорочуєте використану площу у невеликій кімнаті. Такий диван підійде для одного або двох невеликих людей.

Використовуйте меблі-трансформери

Багатофункціональні меблі дозволяють заощаджувати простір. Наприклад, ліжко-трансформер із вбудованим місцем для зберігання, висувний столик або підйомне сидіння, вбудована дошка для прасування, яку можна висувати назовні за допомогою спеціального механізму. Все це, на перший погляд, не видно стороннім. Але при легкому натисканні чи повороті трансформується.

Вертикальний простір

У невеликій кімнаті можна використовувати площу по вертикалі. Для цього розташовуйте високі шафи і полиці по обидва боки вікна під стелю, використовуйте простір над віконними отворами. Зверніть увагу на зону біля ліжка. По обидва боки від неї під стелю можна розташувати місце для зберігання. Тут чудово розміщуються косметика, необхідна література, світильники та багато іншого. У підстельовому просторі шафи розташуйте пантограф або мікроліфт. Справа в тому, що ця площа часто залишається незатребуваною. Ви здивуєтеся, як багато речей можна розташувати там.

Оздоблення у світлих тонах

Це важливий момент, який потрібно враховувати ще на етапі проектування. Світлі молочні відтінки візуально розширюють простір. З цією ж метою скористайтеся дзеркальними та скляними поверхнями. Відбиваючи світло, що падає на них, вони стирають кордони, роблячи приміщення візуально більш просторим.

Максимум світла

Від центральної люстри краще відмовитися на користь кількох світильників, розміщених по периметру стелі та навіть у зоні підлоги. Завдяки розсіяному світлу кімната виглядатиме більш просторою. Настільні лампи та бра краще замінити невеликими вузькими підвісними. Відмінний варіант у цьому випадку – світлодіодна стрічка. Порада: віддавайте перевагу холодним світловим потокам.

5/5 - (2 голоси)