Встановлення дверей шафи-купе на замовлення — це відносно просте завдання для тих, хто впевнено поводиться з рулеткою, пилкою та шуруповертом. Зазвичай розсувні двері поставляються покупцеві в повній комплектації, включаючи напрямні, ролики та кріплення, тому вам потрібно просто встановити верхній та нижній трек, а потім розмістити двері у потрібному положенні.

  1. Першим етапом є ретельний вимір простору, особливо якщо ви плануєте замовити шафу-купе на індивідуальний проект у Києві. Найкраще запросити дизайнера, який професійно виконає виміри. 

Виміряйте простір відкриття шафи у трьох точках: верхній, середній та нижній. Обчисліть середню ширину та використовуйте саме її.

Виміряйте висоти майбутньої шафи-купе від підлоги до стелі в декількох точках з інтервалом в 1 метр. Використовуйте найменше значення висоти. При плануванні використання декоративних панелей і рамок на підлозі, стінах або стелі, врахуйте їх розміри.

Як поставити двері на шафу купе?

Однак, для досягнення ідеального результату рекомендується звернутися до досвідченого дизайнера з виготовлення меблів на замовлення. Помилки, допущені не досвідченими дизайнерами та конструкторами, можуть спричинити значні витрати для замовника.

  1. Після того, як двері шафи-купе будуть доставлені, вони будуть укомплектовані ходовою частиною, що включає верхні та нижні напрямні. Спочатку, як правило, кріпиться верхній трек до стелі.

Стандартна глибина шафи складає 640 мм від задньої стінки до верхнього переднього треку. Однак, ви можете вибрати будь-яку глибину, яка відповідає вашим потребам. Проведіть замір глибини шафи-купе та зробіть позначки. Потім визначте ширину отвору вздовж стелі та передайте цей розмір на напрямну, після чого відріжте її до необхідної довжини.

Свердліть отвори на відстані приблизно 10 мм від кожного кінця і потім через кожні 50-60 мм. Діаметр отворів становить 4 мм, після чого їх потрібно розширити свердлом більшого розміру, щоб приховати головку шурупа. Закріпіть напрямні до стелі, закрутивши шурупи.

  1. Підготуйте нижню напрямну, дотримуючись такої самої процедури вимірювання, різання та свердління, але не закріплюйте трек на основі. Фіксація нижнього треку здійснюється після встановлення дверей.
  2. Монтаж дверей 

Перед тим, як встановити двері, прикріпіть до них верхні та нижні ролики. У разі переміщення дверей до шафи уникайте ставити її на кут, щоб уникнути деформації профілю. Обережно встановіть одну з дверей у верхню та нижню напрямні.

Для налаштування дверей у ідеально вертикальне положення використовуйте спиртовий рівень. 

Спочатку введіть верхню частину дверцят у напрямні, потім нижню частину.

Спільно з дверима відрегулюйте положення нижньої напрямної та закріпіть її до основи.

  1. Перед тим як розпочати регулювання дверей, необхідно вирівняти шафу за допомогою регульованих ніжок, якщо вони передбачені. Зазвичай цієї мети використовується опора №2, яка регулюється з допомогою шестигранного ключа через спеціальний отвір всередині. Зазвичай ці отвори розташовуються там, де планується встановлення нижньої напрямної.

Самостійне встановлення дверей шафи-купе

Проведіть регулювання дверей, використовуючи гвинт у верхній частині кожного нижнього ролика. У деяких системах для цього використовується викрутка «хрест», в інших шестигранник. Після коректного налаштування двері повинні щільно прилягати без щілин як передньої, так і задньої площини шафи-купе як у відкритому, так і в закритому стані. Під час руху дверей не повинно бути ніякого затирання чи скрипу.

Захисна плівка на профілі

  1. Зазвичай напрямні двері захищені плівкою, яка запобігає 

поява подряпин під час доставки та встановлення. Цю плівку слід знімати після того, як двері повністю встановлені. Алюмінієвий профіль на дверях шафи-купе також покритий захисною плівкою, яку рекомендується зняти після встановлення дверей. Це необхідно, оскільки під час монтажу на профілі можуть залишатися сліди від пальців, які можуть ускладнити встановлення ущільнювачів.

Інструкція по встановленню розсувних дверей

  1. Отримуйте задоволення від вашої нової шафи-купе!

5/5 - (8 голосів)