Прийшовши в меблевий магазин, ми губимося. Так багато різних варіантів. Якщо ми знаємо, який колір кухні буде виглядати цікавіше, яка фактура меблів підкреслить інтер'єр кімнати, то про матеріали ми знаємо не так багато. Так з чого роблять меблі? Найбільш поширеними матеріалами, які використовують для виробництва меблів, є мдф чи дсп. У кожного є свої переваги та недоліки. Спробуймо розібратися в цьому питанні.Що краще МДФ чи ДСП?

ДСП: плюси та мінуси

ДСП це матеріал, який зроблений з тирси та стружки, які склеєні спеціальним клеєм на основі формальдегідною смолою. Буваю різні види дсп для меблів. Серед найпоширеніших:

  • ламінована ДСП;
  • шпунтована ДСП;
  • кашована ДСП.

Вони відрізняються не лише ціною, а й різною якістю та характеристиками. Меблі на замовлення. Чим дешевше ДСП, тим гірша вона у роботі. Якщо ми вже впізнали дсп це що за матеріал, то давайте розберемо якийсь із цих матеріалів буде найоптимальнішим для виготовлення меблів. 

ЛДСП: плюси та мінуси

Дуже добре зарекомендувала себе ЛДСП. ЛДСП це що за матеріал? ЛДСП розшифровка ламінована деревно-стружкова плита. Вона виготовляється із стружки та тирси середньої фракції. Під впливом високих температур на плиту наносять спеціальну плівку. Тому фасади ЛДСП більш міцні та вологостійкі.Такий вид матеріалу має багато переваг:

  • невелика ціна;
  • великий вибір палітри кольорів;
  • різні фактури, що підійдуть для будь-якого інтер'єру;
  • більш висока вологостійкість;
  • спеціальна обробка, що захищає від грибків.

Цей матеріал часто використовують для меблів у вітальні, дитячі, а  лдсп для кухні сьогодні став просто незамінним. Цей матеріал легко піддається обробці та доступний за ціною. Такі меблі легко вписуються в будь-який інтер'єр і зможуть зробити кімнату затишною. Звичайно, є й інші варіанти матеріалів, але вони дорожчі. Багато виробників використовують для виробництва меблів з МДФ. Перед покупкою варто розібратися в чому  ЛДСП і МДФ відмінності мають.

МДФ: плюси і мінуси

  МДФ що це за матеріал?  МДФ розшифровка - це дрібно дисперсна фракція. Цей вид плити виготовляється з тирси дрібної фракції. Їх пресують під впливом високих температур шляхом сухого склеювання.

Залежно від способу обробки такого матеріалу можна виділити такі види:

ламіноване МДФ;

шпоновані;

пофарбовані МДФ.

Від цього залежить ціна та характеристики матеріалу.  МДФ панелі для меблів широко використовують для виготовлення фасадів. Особливо це актуально для приміщень, які мають високу вологість. Такий матеріал коштує недешево, але головна перевага мдф це їхня екологічність. Також вони дуже зручні при монтажі та роботі.

Як відрізнити меблі з ДСП та МДФ

  МДФ чи ДСП що краще для кухні? Спробуймо порівняти. Поверхня МДФ гладкіша, з нею легко працювати. Вона екологічніша, але дуже важка. Можуть виникнути складності, якщо меблі з такого матеріалу іноді потрібно переносити.

 ДСП навпаки. Легко чиститься, фарбується в різні кольори і відтінки.  Кухня з ламінованого дсп коштуватиме набагато дешевше. Якщо робити  фасади дсп, то можна втілити різні фактури поверхні. Що ж вибрати для кухні? Якщо вибрати ламіноване дсп для кухні, варто звернути увагу  на тип ламінації, а також самої плівки. Так легко переграти стиль кімнати. Та й до того ж якщо ми придумаємо, як пофарбувати ламіноване дсп, то можна вирішити це завдання. 

Якщо є сумніви при виборі матеріалу, варто звернути на вагу меблів, саму поверхню, а також характерний запах ДСП.

Які меблі краще?

  Якщо потрібно вирішити, який матеріал для виготовлення меблів нам потрібний, то відштовхуємось від кімнати, яку ми хочемо облаштувати. 

Для дитячої кімнати та спальні більш відповідними будуть меблі з більш натуральних матеріалів. Якщо ж ми купуватимемо меблі в кімнату з високою вологістю, то порівнявши дсп чи мдф що краще, варто більше звернути увагу на вологовідштовхувальні характеристики. Меблі з МДФ не розшаровуються при вологості 80%. Вона прослужить близько десяти років. Але ціна її вища, ніж дсп. 

Тому однозначного вибрати  меблі МДФ або ДСП ні. Вибір варто робити, зваживши всі плюси та мінуси.

5/5 - (7 голосів)